Fakultní základní škola Olomouc

Jste zde: Home Akce školy Školní rok 2016/2017

Školní rok 2016/2017

Štafetový běh

Tisk PDF

Přebor smíšených štafet žáků 5. tříd

Ve čtvrtek 25.5. se na hřišti TJ Lokomotiva uskutečnil závod smíšených štafet žáků a žákyň 5.tříd na 4x100 m o setkání se světovým šampionem, jamajským běžcem Usainem Boltem, pod záštitou primátora statutárního města Olomouc doc. Mgr. Antonína Staňka Phd.

Součástí akce byly i doprovodné závody chlapeckých a dívčích štafet na 4x100m.

Závodů se učastnili tito žáci – z 5.A Vojtěch Pelcl, Martin Kráčmar, Lucie Kovářová, Klára Rodová, z 5.B Jakub Zacpal, Gabriel Siedloczek, Eva Spěváková a Tereza Konupčíková.

Za velké účasti škol a silné konkurence se naši žáci umístili takto:

Chlapecká štafeta obsadila 3.místo, dívčí štafeta 7. místo.

V hlavním závodě se obě smíšené štafety probojovaly do finále B, kde se v konečném pořadí umístily na 12. a 14 místě. Všichni obdrželi pamětní list a drobné dárky, ti nejlepší pak diplomy a medaile. Všem k výkonům gratulujeme.

Magda Žůrková

 

Akademie

Tisk PDF
Ve čtvrtek 18. 5. 2017 proběhla v tělocvičně školy Akademie žáků 1. stupně. Fotky si prohlédněte ve fotogalerii.
 

Recitační soutěž žáků 2. stupně

Tisk PDF

Ve středu 28.3. 2017 se konala Recitační soutěž žáků 2. stupně. Účast byla veliká. 20 žáků soutěžilo v recitaci básní. Byli rozděleni do dvou kategorií. Recitátorům děkujeme za účast.

1. kategorie 6. - 7. tř.

1. místo Viktorie Vršanská, 7. A

2. místo Michaela Vaňková, 6. C

3. místo martin Koutný, 6. A

2. kategorie 8. - 9. tř.

1. místo Jan Dohnal, 8. A

2. místo Kateřina Marjáková, 8. C

3. místo Antonín Špaček 8. B

 

Dopravní soutěž

Tisk PDF

Dne 25.4. 2017 se děti ze ŠD zúčastnily Dopravní soutěže, která se konala na ZŠ Mozartova. Děti se s veškerým úsilím umístily na 2. místě.  Součástí soutěže byly dopravní předpisy, praktická a teoretická zdravověda a jízda na kole kolem překážek.

Tomáš Složil

 

Soutěž ve skládání puzzlí

Tisk PDF

Ve čtvrtek dne 23. 2. se děti u nás v ŠD zúčastnily soutěže ve skládání puzzlí a pexesa.  Na soutěž byli vybrání žáci 1., 2. a 3. tříd, kteří soutěžili prodi dětem ze ŠD  Helsinská.  Všichni byli spokojeni a za pěkné výsledky odměněni. Fotky najdete ve fotogalerii.

 

Turnaj ve vybíjené ŠD

Tisk PDF

Dne 27.1. 2017 se děti ze ŠD Terera a Helsinská zúčastnili turnaje ve vybíjené. Děti soutěžily v kategoriích 1. a  2.+3. třída. V kategorii 2+3 zvítězila ŠD Terera a v kategorii 1. třída vyhrála ŠD Helsinská. Všichni hráči byli za snahu a úspěch odměněni .

 

Talent show

Tisk PDF

V den vysvědčení - 28. ledna 2017, se konala na naší škole Talent Show. Show se zúčastnili žáci 2. stupně. Předvedli se ve sportovních, tanečních a hudebních disciplínách. Během akce došlo k ocenění naší žačky Michaely Štěpánkové z 9. A, která se v září podílela na záchraně spolužáka. Ocenění předalo sdružení ARAK -  záchranáři a pan MUDr. Ladislav Korotvička. Akce měla velký úspěch.

 

Karneval

Tisk PDF

Ve čtvrtek 2. února 2017 se konal pro žáky 1.-3. ročníků karneval ve staré tělocvičně. Střídal se rej masek, se soutěžemi a na závěr byly vyhlášeny vždy 3 nejlepší masky z každého ročníku. Při organizaci karnevalu vydatně pomáhali žáci 4. ročníků. Všem patří dík.

 

Zlatý kanárek a Zlatý slavík

Tisk PDF

Dne 30. 1. 2017 se jako každoročně konala pěvecká soutěž Zlatý kanárek a Zlatý slavík. Porota složená z učitelů prvního stupně si opět vyslechla jak klasické lidové písničky, tak písničky moderní a dokonce byli překvapeni písní zazpívanou v italském jazyce. Výhercům byly rozdány diplomy a sladké odměny a všem zúčastněným poděkováno za účast a odvahu se ukázat na pěvecké soutěži.

 

Olympiáda z českého jazyka

Tisk PDF

15. 12. 2016 proběhla na pracovišti FZŠ Terera Olympiáda z ČJ, které se zúčastnilo 15 žáků z 8. a 9. ročníků z obou pracovišť školy. Olympiáda se skládá ze dvou částí: jazykové a slohové. Pořadí: 1. místo Lukáš Kožušníček, 2. místo Eliška Vláčilová a Čeněk Kubeš, 3. místo Michaela Štěpánková a Lucie Pudelová.

Všem gratulujeme

 
Více článků...