Fakultní základní škola Olomouc

Jste zde: Home Akce školy Školní rok 2016/2017

Školní rok 2016/2017

FLOOR CUP 7

Tisk PDF

26.5.2017 pořádala ZŠ Rožňavská florbalový turnaj.

Naši žáci - Cupák, Velen, J. Černý, M. + D. Tichý, Šmída, Holec, D. Novák (7.C), Pluhařík, Polák (6.C)

získali 1. MÍSTO

 

Posluchovský záchranář

Tisk PDF

V centru Baluo se 28.5.2017 pořádala soutěž Posluchovský záchranář.

Z naší školy se zúčastnili : Hemerková, Jurtíková, J. Černý a Konopková a postoupili do soutěže konané 16.6.2017.

 

 

 

Pomoc nemocným dětem na Dětské klinice

Tisk PDF

 Poděkování  

 Naši žáci se s rodiči zapojili do charitativní sbírky Vánoční hvězda 2016 a pomohli tím nemocným dětem na Dětské klinice v Olomouci.

 

 

 

Sběr papíru 2016/2017

Tisk PDF

             Podařilo se nám získat stříbrné 2. místo v soutěži

                               „Volá Tapír, třiďte papír!“

 

I v letošním roce jsme se účastnili soutěže olomouckých škol ve sběru starého papíru „Volá Tapír, třiďte papír!“ 
 Soutěž proběhla v rámci kampaně propagující třídění papíru „Jakpak dopad odpad?“
Velmi děkujeme všem, kdo s námi starý papír sbírali.  Letos se nám podařilo získat krásné druhé místo.
Cenu převzala naše škola 1. 5. 2017 na náměstí během  Ekojarmarku, v rámci programu Ekologických dnů Olomouc.
Šek v hodnotě 7000 Kč nám předali zástupci Statutárního města Olomouce,  Technických služeb města Olomouce, a Sluňákova.
  

sber3

sber2

sber


 

Výsledky sběru papíru v rámci soutěže „ VOLÁ TAPÍR, TŘIĎTE  PAPÍR!“  
ve  školním roce 2016/ 2017

 

TŘÍDA

 

MNOŽSTVÍ

PROCENTA

ÚČASTI

PRŮMĚR

NA ŽÁKA

VE TŘÍDĚ

POŘADÍ

TŘÍDY

PRŮMĚR

POŘADÍ

PROCENTA

ÚČASTI

SOUČET

POŘADÍ 

CELKOVÉ POŘADÍ 

1.C

 1493 kg

 

83 %

62,2 kg/ž

 

7.

 

4.          

 

11.

 

6.

1.D

 752 kg

58 %

31,3 kg/ž

 

12.

 

8.        

 

20.

 

10.

2.C

1162 kg

60%

49,4 kg/ž

 

11.

 

7.

 

18.

 

8.

2.D

2182 kg

81 %

90,9 kg/ž

 

4.

 

5.        

 

9.

 

4.

3.C

1385 kg

 

85 %

 57,7 kg/ž

 

9.

 

3.       

 

12.

 

7.

3.D

3517 kg

 

80 %

159,8 kg/ž

 

 

1.

 

6.       

 

7.

 

3.

3.E

2288 kg

 

88 %

91,5 kg/ž

 

3.

 

2.         

 

5.

 

2.

4.C

1465 kg

 

88 %

61  kg/ž

 

8.

 

2.       

 

10.

 

5.

4.D

 1646 kg

 

85 %

 63,3 kg/ž

 

6.

 

3.         

 

9.

 

4.

5.C

2960 kg

 

94 %

 123,3 kg/ž

 

2.

 

1.         

 

3.

 

1.

5.D

1313 kg

 

54 %

 54,7 kg/ž

 

10.

 

9.     

 

19.

 

9.

6.C

1474 kg

80 %

 67 kg/ž

 

5.

 

6.

 

11.

 

6.

7.C

 799 kg

 37 %

29,6 kg/ž

 

13.

 

10.

 

23.

 

11.

8.C

267 kg

23 %

 13,4 kg/ž

 

14.

 

11.

 

25.

 

12.

9.B

103 kg

10 %

4,1 kg/ž

 

15.

 

12.

 

27.

 

13.

 

 

Nejlepší sběrači jednotlivých tříd ve školním roce 2016/2017:

1.C – ŠPUNDOVÁ ELIŠKA                                                      221 kg

1.D – ŠKÁROVÁ DENISA                                                        187 kg

2.C – ŠOLCOVÁ KATEŘINA                                                    278  kg

2.D – JAKUBČO FILIP                                                              375 kg

3.C – JEŘÁBKOVÁ NELA                                                         218 kg

3.D – KOVÁCZ ŠTĚPÁN                                                          735 kg

3.E – KADLČÍK JAKUB                                                             576 kg

4.C – OTYEPKA  MARTIN                                                       213 kg

4.D –KORCH KRYŠTOF                                                            512 kg

5.C – NAVRÁTILOVÁ MICHAELA                                           612 kg

5.D – BÖHM MICHAL                                                              250 kg

6.C – TRUNDA ŠIMON                                                            190 kg

7.C – ROUBALÍK OTA                                                              485 kg

8.C – SEVEROVÁ MARIE                                                         132 kg

9.B – LEHAR LUKÁŠ                                                                    41 kg            

NEJLEPŠÍ SBĚRAČI ŠKOLY :

  1. místo  -   Kovács Štěpán                 3. D          735 kg 
  2. místo  -   Navrátilová Michaela        5.C           612 kg
  3. místo  Kadlčík Jakub                   3. E           576 kg

Karton    - Marek a Karel Zatloukalovi    1320 kg  

 

             Podařilo se nám získat stříbrné 2. místo v soutěži

                               „Volá Tapír, třiďte papír!“

I v letošním roce jsme se účastnili soutěže olomouckých škol ve sběru starého papíru „Volá Tapír, třiďte papír!“  Soutěž proběhla v rámci kampaně propagující třídění papíru „Jakpak dopad odpad?“ Velmi děkujeme všem, kdo s námi starý papír sbírali.  Letos se nám podařilo získat krásné druhé místo. Cenu převzala naše škola 1. 5. 2017 na náměstí během  Ekojarmarku, v rámci programu Ekologických dnů Olomouc. Šek v hodnotě 7000 Kč nám předali zástupci Statutárního města Olomouce,  Technických služeb města Olomouce, a Sluňákova.

 

 

 

 

 

 

Arakiáda

Tisk PDF

Naše škola se účastní akce Arakiáda.

Na video z nácvikévého dne se podívejte zde:

https://youtu.be/cSRf2vMsLmw

 

 

Recitační soutěž 2. stupně

Tisk PDF

Dne 28.3. 2017 se na Tererově nám.1 sešlo 20 žáků při recitační soutěži. Ze ZŠ Helsinské se účastnilo 5 žáků.

Umístění v kategoriích:

1. kategorie 6. - 7.tř.

1.místo Viktorie Vršanská, 7.A

2.místo Michaela Vaňková, 6.C

3.místo martin Koutný, 6.A

2. kategorie 8.- 9.tř.

1.místo Jan Dohnal, 8.A

2.místo Kateřina Marjáková, 8.C

3.místo Antonín Špaček 8.B

Ve velké konkurenci se neztratili ani další žáci naší školy:

Adéla Frumarová ze 6.C, Petr Hlatký z 8.C a Tomáš Stýskala z 8.C.

 

 

Pěvecká soutěž

Tisk PDF

Dne 28.3.2017 pořádala naše škola pěveckou soutěž Zlatý slavík pro 1. stupeň.

Umístění:

 1. kategorie (1. třídy)

     1. místo -  Sára Khalife, 1.D

     2. místo - Ríša Klimčák, 1.C

     3. místo - Veronika Halatová + Ema Maxiutová, 1.D

 

2. kategorie (2. + 3. třídy)

     1. místo - Lukáš Paděra, 3.C, Zuzana Antošíková, 3.C

     2. místo - Ludmila a Anna Návratovy, 3.C

     3. místo - Maya Vaverková + Kateřina Menšíková, 2.D

 

3. kategorie (4. +5. třídy)

     1. místo - Veronika Hubená, 4.D, Marina Vránová, 5.C

     2. místo - Anna Klimčáková, 4.C

     3. místo - Adéla Bartovská + Viktorie Zachovalová, 5.D

 

Florbalový turnaj 1. stupně

Tisk PDF

Dne 8. března byl pro žáky 3.-5. tříd uspořádán florbalový turnaj. Konal se v tělocvičně naší školy.

Rozhodčí: žáci 7. tříd - Martin cupák, Tomáš Šmíd

Umístění:

1. 4.C Ice Dragons

1. 5.C Rohlíci

3. 4.D Piráti

4. 5.D Baletky

5. 3.E FBC Kings

6. 3.C Rychlé šípy

7. 3.D FBC Štíři

 

Pythagoriáda - školní kolo

Tisk PDF

2. února vybraní žáci 4. a 5. tříd zkusili uspět ve školním kole této matematické soutěže. Celkem se zůčastnilo 19 žáků.

Úspěšní řešitelé (nad 10 bodů) byli:

Michal Šolc (5.D)

Nicolas Pippal (4.C)

 

 

Přátelský florbalový zápas

Tisk PDF

ZŠ Stupkova pořádala v pondělí 16.1.2017 florbalový zápas pro žáky 6. a 7. tříd.

Naši žáci prohráli 1:14.