Fakultní základní škola Olomouc

Jste zde: Home Akce školy Školní rok 2015/2016

Školní rok 2015/2016

Zlatý kanárek a Zlatý slavík

Tisk PDF
Dne 27. 1. 2016 proběhla pěvecká soutěž žáků1.- 5. tříd Zlatý kanárek a Zlatý slavík. Fotogalerie
 

Den plný prevence

Tisk PDF

Dne 4. 3. 2016 proběhl na 1. stupni „Den plný prevence“. Hlavním tématem byla šikana.

Žáci si opět připomněli co je to šikana, co s ní dělat a na koho se obrátit o pomoc.

Hráli jsme „bezpečné hry“ na zlepšení klimatu ve třídách, posílení dobrých vztahů a uvědomění si vlastních hodnot a přání s ohledem na hodnoty a přání druhých. Vyhodnotili jsme prožitkové lekce prevence KAPPA-HELP a dotazníky na zjištění výskytu šikany ve škole.

Opět jsme zjišťovali vztahy ve třídě, děti dostali možnost se vyjádřit, napsat nebo namalovat jak se cítí ve třídě, „pohladit“ spolužáka příjemným vzkazem a spoustu dalších aktivit.

 

Mgr. Jitka Koubová

 

Bea Campus – setkání s podnikateli

Tisk PDF

IMG_20160303_102012Ve čtvrtek 4. 3. proběhlo v pořadí již druhé setkání našich žáků 8. a 9. tříd s podnikateli Olomouckého kraje. Přednášku vedla Mgr. Nováková a prezentovala firmu HOPI – POPI. Součástí akce byla i ochutnávka s náměty na vytvoření názvů nových příchutí popcornu. Celou akci považuji za vydařenou. Fotografie

Mgr. Michal Tinkl

 

Soutěž ŠD

Tisk PDF

V úterý dne 23.2. se děti naší ŠD zúčastnily soutěže ve skládání puzzlí a pexesa. Soutěž se konala na ZŠ Helsinská. Děti hrály s nadšením a někteří z nich i vyhrály. Všichni byli odměnění, nejen vítězové. Fotgalerie

 

Turnaj ve vybíjené ŠD

Tisk PDF
V pátek 5.2. proběhl turnaj ve vybíjené. Zápasy se hrály souběžně na obou školách. Děti z prvních tříd soutěžily v tělocvičně FZŠ Helsinská a děti z 2. a 3. tříd v tělocvičně FZŠ Terera. Fotky naleznete ve fotogalerii.
 

Ovocný týden

Tisk PDF

Ve dnech 18. – 20. 11. proběhl na 1. stupni „Ovocný týden“. O ovoci se povídalo ve všech předmětech. Ovoce se malovalo, tvořilo, poznávalo, počítalo, popisovalo i degustovalo. O ovoci se i zpívalo. Teď už se nám možná bude o ovoci i zdát.

 Mgr. Jitka Koubová

 

Už jsem čtenář

Tisk PDF

Ve čtvrtek 12.11. 2015 se konalo již tradiční slavnostní pasování na čtenáře s názvem „Už jsem čtenář“.  Žákům 1.A a 1.B byl slavnostně předán slabikář a pamětní stužka, která jim bude připomínat tento významný den. První a druhé ročníky tuto akci doprovodily krásným vystoupením, které rodiče ocenili bouřlivým potleskem. Fotografie z akce najdete ve fotogalerii.

 Mgr. Jitka Koubová

 

Seznam se bezpečně

Tisk PDF

Seznam se bezpečně - 11. 11. 2015

V rámci projektu Seznam se bezpečně!, který upozorňuje mladém lidi na nebezpečí na internetu a učí je chovat se v tomto prostředí zodpovědně, dnes proběhlo setkání pro 500 žáků základních a středních škol a studentů Univerzity Palackého v Olomouci. Projekci druhéhotřetího dílu filmové minisérie Seznam se bezpečně! doplnila beseda se zpěvákem Benem Cristovao.

 

Rozvoj technických dovedností

Tisk PDF

Rozvoj technických dovedností

V rámci výzvy 57 se naše škola zapojila do projektu – Rozvoj technických dovedností žáků na druhém stupni. Naši žáci ze 7. ročníku budou pod vedením pana učitele Mgr. Michala Tinkla vyrábět praktické výrobky v hodinách předmětu Svět práce.

Mgr. Blažena Popelářová – zástupkyně ředitele

 

Čtenářské dílny

Tisk PDF

Čtenářské dílny

Děti už netráví svůj volný čas četbou. Mnohem atraktivnější jsou pro ně počítače, televize, „mobilní „ zábava, … Neplatí to pochopitelně pro všechny žáky. V jedné třídě je několik skvělých čtenářů, kteří mají zajištěn přísun atraktivních a zajímavých knih v rodině nebo chodí pravidelně do knihovny, a zároveň značný počet naprostých  „ nečtenářů „, kteří ve svém volném čase nečtou vůbec.  Čtenářská dílna může  rozečíst a k pravidelnější četbě přivést některé naše žáky.  Do projektu jsou zapojeny vybrané třídy na 1. i 2. stupni na FZŠ Terera i odloučeném pracovišti Helsinská 6. Školní knihovna se obohatí o mnoho nových titulů.

Mgr. Blažena Popelářová – zástupkyně ředitele

 

 
Strana 2 z 2