Fakultní základní škola Olomouc

Jste zde: Home Akce školy Školní rok 2015/2016

Školní rok 2015/2016

British party

Tisk PDF

British party

Dne 9. 5. 2016 proběhla ve třídě 8. A British party. Žáci si připravili řadu aktivit v anglickém jazyce a měli také možnost se seznámit s některými britskými potravinami.  Účastníci akce si vyzkoušeli, jak se připravuje tradiční anglický čaj, a ochutnali také řadu typických britských sladkostí. S velkým „úspěchem“ se setkala zejména tradiční pomazánka Marmite vyráběná z kvasnicového extraktu.

 

Talentové zkoušky do sportovní třídy

Tisk PDF

Termín talentových zkoušek do třídy(6.A) se sportovním zaměřením na školní rok 2016/2017 je 25. 5. 2016 od 9 hod do 12:30 hod. Zkoušky se konají na školním hřišti a v tělocvičně školy.

Kritéria pro přijetí do třídy se sportovním zaměřením:

- zájem o sport

- dobrý prospěch a bezproblémové chování

- vykonání talentových zkoušek (50 m, dálka, hod, vytrvalost, míčové hry, překážková dráha)

- aktivní členství ve sportovním klubu nejpozději od 1. 9. 2016

                                                                                                             vedení školy

 

Arakiáda - záchranářská akademie

Tisk PDF
V pátek 10. 5. 2016  se skupinka vybraných žáků z 8. a 5. ročníků zúčastnila nácviku první pomoci v Neředíně - centrum Baluo. Celou přípravu vedli záchranáři nejnen z Olomouckého kraje. Vše co se děti naučily, zúročí na soutěži, která proběhne v červnu. Fotky najdete ve fotogalerii.
 

Taneční soutěž

Tisk PDF

13. 5. 2016 proběhla v nové tělocvičně Taneční soutěž dívek 2. stupně. Soutěž byla na vysoké úrovni. Jenotlivé třídy měly krásné a propracované vystoupení.

1. místo  - 8. A, 2.  místo - 9. B, 3. místo - 7. A, cenu publika získala 8. A a acenu za nejlepší kostým si odnesla 6. B. Fotky najdete ve fotogalerii.

 

Oblastní kolo dopravní soutěže

Tisk PDF

V pondělí 9.5. proběhlo na dopravním hřišti města Olomouc oblastní kolo dopravní soutěže. Naši školu v kategorii mladších žáků reprezentovaly děti 5.tříd ve složení Nikol Životová, Barbora Jedličková, Martin Málek a Patrik Kocián. Děti změřily své síly v dopravních testech, zdravovědě, jízdě zručnosti a jízdě podle silničních pravidel. V silné konkurenci, za účasti deseti olomouckých škol, obsadili naši žáci 9. místo.

 

Oblastní kolo dopravní soutěže

Tisk PDF

V pondělí 9.5. proběhlo na dopravním hřišti města Olomouc oblastní kolo dopravní soutěže. Naši školu v kategorii mladších žáků reprezentovaly děti 5.tříd ve složení Nikol Životová, Barbora Jedličková, Martin Málek a Patrik Kocián. Děti změřily své síly v dopravních testech, zdravovědě, jízdě zručnosti a jízdě podle silničních pravidel. V silné konkurenci, za účasti deseti olomouckých škol, obsadili naši žáci 9. místo.

 

DEN ZEMĚ

Tisk PDF

DEN ZEMĚ

Žáci 2. stupně se každoročně aktivně zapojují do Dne Země  návštěvou  ZOO Sv. Kopeček  a splněním úkolů v pracovních listech zaměřených na ekologii. Den země je dnem věnovaným naší planětě a v konečném důsledku i nám všem. Den země vznikl v USA spontánně, jako ekologicky laděný svátek Země. Od roku 1990 k se oslavám dne Země přidala i Česká republika. 22. duben je věnovaný planetě Zemi ať už smýšlením po ekologické stránce nebo z ohledu na války (které po Zemi stále jsou). Cílem moderních oslav dne Země je upozornit na dopady lidského chování na životní prostředí, a samozřejmě diskuse o možných nápravných a preventivních řešení těchto problémů.

 

Jízda zručnosti

Tisk PDF

Dne 26.4. 2016 proběhla na prvním stupni soutěž v jízdě zručnosti pro žáky 3.,4.a 5. tříd. a ve znalosti dopravních předpisů pro žáky 4. a 5. ročníků. Počasí bylo chladné a větrné, ale soutěžící neodradilo.

Opět jsme překonali rekord v účasti soutěžících- zúčastnilo se 76 žaků!

Celkovými vítězi v jízdě zručnosti se stali:

  1. Místo: Filip Domanský ,Matyáš Korábečný a Šimon Švarc se shodným počtem 0 trestných bodů
  2. Místo: Norbert Albrecht, David Dofek, Barbora Fojtášková, Matyáš Réda a Michal Schächer se shodným počtem  2 trestné body
  3. Místo: Eliška Bílá a Nikol Životová se 4 trestnými body

Vítězi v jednotlivých kategoriích se stali:

3.ročník   1. místo:Filip Domanský a Matyáš Korábečný

2. místo: Norbert Albrecht, Barbora Fojtášková a David Dofek

3. místo: Eliška Bílá

4. ročník   1. místo: Šimon Švarc

2. místo: Vojtěch Pelcl, Michal Schächer a Matyáš Réda

3. místo: Tomáš Hejna

5. ročník   1. místo:  Nikola Životová

2. místo: Filip Bodlák, Patrik Kocián a Matěj Hejl

3. místo: Martin Jurenka a Adam Kolavik

Nejúspěšnějšími znalci dopravních předpisů se stali ve 4. třídách Denis John, Karin Kudláková a Vojta Pelcl.

V pátých třídách zabodovali Martin Málek, Lucie Kavanová, Eliška Viktorinová, Alexandr Hulman a Patrik Kocián.

Fotografie najdete ve fotogalerii

 

pivovar Litovel - exkurze

Tisk PDF

Exkurze PIVOVAR Litovel s prohlídkou města LITOVEL

Dne 27. 4. 2016 se  žáci  9. ročníku zúčastnili exkurze v litovelském Pivovaru spojené s prohlídkou města Litovel.  Za doprovodu průvodce jsme navštívili radniční věž, kde se nám po zdolání 174 schodů naskytla vyhlídka na celé město a jeho okolí. Při výstupu jsme zhlédli filmy o městě Litovel a prohlédli si pokojík hlásného, jehož úlohou bylo hlídat město před nebezpečím, zejména před požáry. Žáci si také prohlédli náměstí Přemysla Otakara s Morovým sloupem od Václava Rendera, technickou památku „schody k Nečízu“, dále prošli úzkou Šerhovní uličkou vedoucí podél jednoho z šesti ramen řeky Moravy, na kterých Litovel leží. Po prohlídce města jsme navštívili místní pivovar a seznámili se s výrobou piva. To se tu vaří již od roku 1291, kdy král Václav II udělil Litovli právo várečné umožňující měšťanům vařit a šenkovat pivo a další alkoholické nápoje. V současném pivovaru v Litovli se vaří pivo od roku 1893. Dnes je Pivovar Litovel součástí pivovarnické skupiny PMS spolu s přerovským Zubrem a hanušovickou Holbou. Fotografie najdete ve fotogalerii.

 

Den Země

Tisk PDF

Dne 22. 4. proběhl na prvním stupni projektový den, Den Země. Žáci se inspirovali vyhlášením Červenky obecné ptákem roku 2016. Červenka obecná  se stala symbolem pro ptáky ohrožené změnou životního prostoru-spoustou skleněných ploch a celoskleněných staveb. Ptáci se  v tomto prostoru nedokáží orientovat a narážejí do budov. Aby naše škola byla pro ptáky bezpečná, vyzdobili jsme okna koridoru siluetami ptáků.

 
Strana 1 z 2