Fakultní základní škola Olomouc

Jste zde: Home Akce školy Školní rok 2014/2015

Školní rok 2014/2015

Orientační závod ŠD

Tisk PDF

Ve čtvrtek dne 28. 5. proběhl v prostorách školy hřiště orientační závod. Soutěže se zúčastnily děti naší školní družiny. Soutěžilo se mezi odděleními. Děti změřily své síly nejen v tělesné zdatnosti, ale i ve vědomostních znalostech, např. přírodovědné, vlastivědné. Všichni zúčastněni byli náležitě odměněni.

Ludmila Kučerová

 

Dopravní soutěž

Tisk PDF

Dne 29. 4. proběhla soutěž v jízdě zručnosti a znalosti dopravních předpisů pro žáky 3. až 5. tříd. Jízd se zúčastnilo 72 žáků. Všichni zvládli absolvovat celou náročnou trať.

Mgr. Dana Šašinová

 

Dopravní soutěž

Tisk PDF

Ve středu 22. 4. 2015 proběhlo obvodní kolo dopravní soutěže na ZŠ Mozartova. Družstvo ve složení E. Foretová, E. Spěváková, V. Rozmanová, M. Kuncová, J. Matoušek, D. John, M. Málek, M. Jurenka, A. Horák a L. Jurák změřilo své schopnosti ve zdravovědě, dopravních testech a jízdě zručnosti. V silné konkurenci se děti umístily na 1. místě.

Magda Žůrková

 

Den Země 1. stupeň

Tisk PDF

Žáci 1. stupně oslavili Den Země soutěžemi v netradičních disciplinách inspirovaných rekordy ze zvířecí říše. Snažili se běhat jako gepard, plazili se jako hadi, lezli s krunýři jako želvy, převáželi míče=vejce jako tučňáci a spoustu dalších disciplín. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavého ze života a světa zvířat. Fotky jsou ve fotogalerii.

Mgr. Dana Šašínová

 

Vítání občánků

Tisk PDF
10. ledna 2015 zajistili žáci 3. B kulturní program při vítání občánků v obřadní síni olomoucké radnice.Scan10468
 

Vánoční jarmark

Tisk PDF

Vánočního jarmarku se zúčastnilo 90 žáků z 2. stupně. Připravili si obrovský výběr jídel z různých kontinentů polde svých zájmů. Donesli si i výrobky jako jsou šperky, svíčky, lampičky apod. U návštěvníků měl jarmark opět velký úspěch. 

Mgr. Jana Zapletalová

 

Keňa a gorily

Tisk PDF

Tentokrát se 6. -9. ročník vypravil na vzrušující přednášku Kateřiny Motani. Seznámili jsme se s Masaji, kteří stále žijí v chatrčích z kravského trusu a s kmenem Pygmejů a Sambutu, vypravili jsme se do parku amboseli a Massai Mara. V parku Tsavo jsme se seznámili s červenými slony. Poznali jsme také zelenou mambu a život horských opic, které byly cílem cesty. Přednáška splnila očekávání všech zájemců o zeměpis a těšíme se na dlaší. 

Mgr. Jana Zapletalová

 

Barma, Myanmar v proudu času

Tisk PDF
Jako každoročně i letos se žáci 6. - 9. ročníku zúčastnili přednášky Martina Dufka a Vráti Kratochvíla tentokrát o minulosti a současnosti Barmy.Vedle toho jsme poznali tropickou přírodu a nádherné památky této země. V současnosti patří Barma ke sledovaným zemím.Kvůli dřívější vojenské diktatuře a koexistenci křesťanství a budhismu. Jako vždy šlo o příjemné obohocení výuky.
 

Trabantem po jižní Americe

Tisk PDF
Naše pozvání přijal M. Slobodník, člen výpravy na JAWĚ250. Poutavě nám popisoval cestu dlouhou 20 000 Km napříč j. Amerikou, která trvala 4 měsíce. Cestu projelo 5 Čechů, 2 Poláci a 1 Slovák dvěma trabanty, polským fiatem a jawou 250. Výchozím místem byla Guyana a dosaženým nejnižším místem radarová stanice Moat. Seznámili jsme se s nejkrásnějšími oblastmi j. Ameriky jako jakou Peruánské alpy, Amazonský prales, největší solná pláň světa Solar de Uyni v Bolívii.
 

Týden prevence na druhém stupni

Tisk PDF

Ve stejném týdnu jako na prvním stupni se uskutečnil Týden prevence i na stupni druhém. Během celého týdne proběhla řada besed na různá témata prevence rizikového chování. Patřily k nim zejména besedy odborných pracovníků Magistrátu města Olomouce

Na závěr se v pátek uskutečnil projektový den, v němž se jednotlivé ročníky zaměřovaly na specifická témata (např. 6. ročník - závislost kouření, 7. ročník - šikana a některé drogy, 8. ročník - legální a ilegální drogy a jiné závislosti, 9. ročníky - prevence přenosných nemocí, zdravý životní styl).

Během dopoledne žáci pracovali v komunitních kruzích, hráli různé hry podporující spolupráci, sledovali video ukázky se zaměřením na danou problematiku. Na závěr ve skupinách vytvořili zdařilé projektové práce, které byly vystaveny v prostorách školy.

Mgr. Ivana Škarková