Fakultní základní škola Olomouc

Jste zde: Home Aktuality Obnovení střídavé prezenční výuky na 2. stupni - od 30. 11. 2020

Obnovení střídavé prezenční výuky na 2. stupni - od 30. 11. 2020

Tisk PDF

Vážení rodiče,

MŠMT ČR dne 19. 11. 2020 rozhodlo o obnovení výuky na základních školách  a o střídavé výuce. Tato změna s sebou přináší celou řadu nařízení ze strany MŠMT, která je škola povinna dodržovat. Proto dochází k dalším změnám v časovém rozvrhu – třídy budou chodit do školy v různou dobu a vyučovací hodiny budou také různě začínat a končit. Cílem je udržet stabilní kolektivy, které se nebudou zbytečně  míchat. Pravidla dovolují, aby třídy mohly být spojeny v rámci ročníku. Je změněn také harmonogram, kdy budou jednotlivé třídy chodit na obědy.

Žáci budou do školy vcházet postupně po třídách určeným vchodem a v danou dobu. Časy vstupu Vašich dětí do školy, místo srazu třídy a začátek vyučování Vám třídní učitelé pošlou emailem. Je nezbytně nutné dodržovat stanovené časy příchodu žáků do školy tak, aby výuka mohla vždy začít v určený čas a nebyla rušena pozdními příchody!

Nošení roušek je povinné po celou dobu pobytu ve všech prostorech školy s výjimkou konzumace jídla a nápojů. Proto je nutné, aby děti měly denně alespoň 2 roušky!

Výuka bude probíhat podle rozvrhu s tím, že může docházet k posunu posledních vyučovacích hodin v souvislosti s harmonogramem, kdy chodí jednotlivé třídy na oběd. Je zakázána tělesná výchova a zpěv. Hodiny TV budou využívány jiným způsobem, nebo pokud to dovolí počasí, chodili by žáci na procházku.

Další případné pokyny obdržíte příští týden.

Přehled střídavé prezenční výuky pro jednotlivé třídy

Strava v období střídavé prezenční výuky