Fakultní základní škola Olomouc

Jste zde: Home

Banner

Školní rok 2016/2017Štafetový běh

Tisk PDF

Přebor smíšených štafet žáků 5. tříd

Ve čtvrtek 25.5. se na hřišti TJ Lokomotiva uskutečnil závod smíšených štafet žáků a žákyň 5.tříd na 4x100 m o setkání se světovým šampionem, jamajským běžcem Usainem Boltem, pod záštitou primátora statutárního města Olomouc doc. Mgr. Antonína Staňka Phd.

Součástí akce byly i doprovodné závody chlapeckých a dívčích štafet na 4x100m.

Závodů se učastnili tito žáci – z 5.A Vojtěch Pelcl, Martin Kráčmar, Lucie Kovářová, Klára Rodová, z 5.B Jakub Zacpal, Gabriel Siedloczek, Eva Spěváková a Tereza Konupčíková.

Za velké účasti škol a silné konkurence se naši žáci umístili takto:

Chlapecká štafeta obsadila 3.místo, dívčí štafeta 7. místo.

V hlavním závodě se obě smíšené štafety probojovaly do finále B, kde se v konečném pořadí umístily na 12. a 14 místě. Všichni obdrželi pamětní list a drobné dárky, ti nejlepší pak diplomy a medaile. Všem k výkonům gratulujeme.

Magda Žůrková

 

Akademie

Tisk PDF
Ve čtvrtek 18. 5. 2017 proběhla v tělocvičně školy Akademie žáků 1. stupně. Fotky si prohlédněte ve fotogalerii.
 

Recitační soutěž žáků 2. stupně

Tisk PDF

Ve středu 28.3. 2017 se konala Recitační soutěž žáků 2. stupně. Účast byla veliká. 20 žáků soutěžilo v recitaci básní. Byli rozděleni do dvou kategorií. Recitátorům děkujeme za účast.

1. kategorie 6. - 7. tř.

1. místo Viktorie Vršanská, 7. A

2. místo Michaela Vaňková, 6. C

3. místo martin Koutný, 6. A

2. kategorie 8. - 9. tř.

1. místo Jan Dohnal, 8. A

2. místo Kateřina Marjáková, 8. C

3. místo Antonín Špaček 8. B

 

Dopravní soutěž

Tisk PDF

Dne 25.4. 2017 se děti ze ŠD zúčastnily Dopravní soutěže, která se konala na ZŠ Mozartova. Děti se s veškerým úsilím umístily na 2. místě.  Součástí soutěže byly dopravní předpisy, praktická a teoretická zdravověda a jízda na kole kolem překážek.

Tomáš Složil

 

Soutěž ve skládání puzzlí

Tisk PDF

Ve čtvrtek dne 23. 2. se děti u nás v ŠD zúčastnily soutěže ve skládání puzzlí a pexesa.  Na soutěž byli vybrání žáci 1., 2. a 3. tříd, kteří soutěžili prodi dětem ze ŠD  Helsinská.  Všichni byli spokojeni a za pěkné výsledky odměněni. Fotky najdete ve fotogalerii.

 
Strana 1 z 3