Fakultní základní škola Olomouc

Jste zde: Home

Banner

Školní rok 2015/2016British party

Tisk PDF

British party

Dne 9. 5. 2016 proběhla ve třídě 8. A British party. Žáci si připravili řadu aktivit v anglickém jazyce a měli také možnost se seznámit s některými britskými potravinami.  Účastníci akce si vyzkoušeli, jak se připravuje tradiční anglický čaj, a ochutnali také řadu typických britských sladkostí. S velkým „úspěchem“ se setkala zejména tradiční pomazánka Marmite vyráběná z kvasnicového extraktu.

 

Talentové zkoušky do sportovní třídy

Tisk PDF

Termín talentových zkoušek do třídy(6.A) se sportovním zaměřením na školní rok 2016/2017 je 25. 5. 2016 od 9 hod do 12:30 hod. Zkoušky se konají na školním hřišti a v tělocvičně školy.

Kritéria pro přijetí do třídy se sportovním zaměřením:

- zájem o sport

- dobrý prospěch a bezproblémové chování

- vykonání talentových zkoušek (50 m, dálka, hod, vytrvalost, míčové hry, překážková dráha)

- aktivní členství ve sportovním klubu nejpozději od 1. 9. 2016

                                                                                                             vedení školy

 

Arakiáda - záchranářská akademie

Tisk PDF
V pátek 10. 5. 2016  se skupinka vybraných žáků z 8. a 5. ročníků zúčastnila nácviku první pomoci v Neředíně - centrum Baluo. Celou přípravu vedli záchranáři nejnen z Olomouckého kraje. Vše co se děti naučily, zúročí na soutěži, která proběhne v červnu. Fotky najdete ve fotogalerii.
 

Taneční soutěž

Tisk PDF

13. 5. 2016 proběhla v nové tělocvičně Taneční soutěž dívek 2. stupně. Soutěž byla na vysoké úrovni. Jenotlivé třídy měly krásné a propracované vystoupení.

1. místo  - 8. A, 2.  místo - 9. B, 3. místo - 7. A, cenu publika získala 8. A a acenu za nejlepší kostým si odnesla 6. B. Fotky najdete ve fotogalerii.

 

Oblastní kolo dopravní soutěže

Tisk PDF

V pondělí 9.5. proběhlo na dopravním hřišti města Olomouc oblastní kolo dopravní soutěže. Naši školu v kategorii mladších žáků reprezentovaly děti 5.tříd ve složení Nikol Životová, Barbora Jedličková, Martin Málek a Patrik Kocián. Děti změřily své síly v dopravních testech, zdravovědě, jízdě zručnosti a jízdě podle silničních pravidel. V silné konkurenci, za účasti deseti olomouckých škol, obsadili naši žáci 9. místo.

 
Strana 1 z 7